Виїзд дитини за кордон 2019

Поширеним питанням українського сьогодення є “Як виїхати з дитиною за кордон без згоди батька?”. Зазвичай у того з батьків з ким проживає дитина виникають проблеми в отриманні нотаріальної згоди на виїзд дитини за межі території України у іншого з батьків з ким дитина не проживає. Мотиви такої відмови різні, найчастіше – це банальна помста.

До 28 серпня 2018 року існувало два шляхи вирішення такої ситуації:

  1. Домовитися з іншими із батьків щоб останній добровільно надав дозвіл на виїзд дитини за межі території України.
  2. Звернутися до суду із позовною заявою про надання дозволу про виїзд дитини за кордон без згоди іншого з батьків.

Обидва способи були дуже незручними оскільки в першому випадку остаточне рішення поїде дитина на відпочинок чи ні приймалося тим з батьків хто з дитиною не їде і саме його слово було вирішальним.

В другому ж випадку проблема полягає в тому що зазвичай люди в Україні не планують заздалегідь своїх відпусток, а тому ідея поїхати на відпочинок з дитиною за кордон виникає спонтанно. Також бувають ситуації коли на ринку туристичних послуг з’являються вигідні пропозиції «гарячі тури, путівки» і необхідно в стислі терміни приймати рішення.

Проте суди в Україні на сьогоднішній день нажаль важко назвати оперативними, і справи про надання дозволу на виїзд дитини за кордом можуть розглядатися місяцями.

Однак нещодавно все змінилося. Законодавець захистив права дітей на вільний здоровий фізичний моральний та культурний розвиток.

Так 28 серпня 2018 року набув чинності Закон № 8296, згідно якого було доповнено ч. 5 ст. 157 Сімейного Кодексу України.

Відповідно до змісту ч. 5 ст. 157 СК України у вас з’явилися наступні можливості:

  1. Якщо дитина проживає разом з вами та у вас є рішення суду або висновок органу опіки та піклування які підтверджують це та ви повідомили рекомендованим листом про свої наміри виїхати з дитиною за кордон іншого з батьків, тоді ви маєте право виїхати з дитиною за межі території України на строк до одного місяця.
  2. Якщо той з батьків хто сплачує аліменти має заборгованість по аліментам сукупно за чотири або більше місяців, тоді ви маєте право на виїзд з дитиною за кордон на строк більше одного місяця
  3. Якщо ви той з батьків з ким не проживає дитина і бажаєте поїхати за кордон для вас діють старі правила і вам потрібно отримати або згоду іншого з батьків дитини або рішення суду про надання дозволу на виїзд дитини за кордон з вами, при цьому у вас не повинно бути заборгованості по аліментам.

Отже щоб виїхати з дитино за межі території України з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном необхідно мати рішення суду про визначення місця проживання дитини разом з вами або висновок органу опіки та піклування.

Однак для того щоб у працівників прикордонних органів не виникало будь яких сумнівів та додаткових запитань, ми б рекомендували отримати все ж рішення суду про визначення місця проживання дитини з вами, яке вступило в законну силу.

Також не забувайте що в цьому випадку ви можете бути за кордоном  з дитиною без згоди іншого з батьків строком до 1 місяця.

Похожие записи

No results found

Меню