Питання відшкодування моральної шкоди в українському законодавстві врегульоване ч. 4 ст. 23 ЦК, ст. 1190 ЦК, ст. 1193 ЦК. В разі стягнення морального відшкодування, основним питанням під час судових процесів є визначення розміру завданої моральної шкоди, і на відміну від європейського і американського законодавства процес визначення суми морального відшкодування в Україні  точно не визначений.

Юристи-практики у даній категорії справа, отримують рішення в яких суди по різному визначали розмір відшкодування. В Україні вирішення розміру моральної шкоди повністю покладено на розсуд суддів. В практиці сума вимоги, яку пред’являє потерпіла сторона і той розмір моральної шкоди який призначається за рішенням суду зазвичай, менший у два, а подекуди і в більше разів.

Суддя визначаючи моральної шкоди, повинен визначити розумність і обґрунтованість вимог позивача. Законодавством України не встановлено чітких вимог, що призводить до вільного трактування суддями даного питання. Верховна Рада України неодноразово розглядала законопроекти про визначення максимального розміру  відшкодування за завдану моральну шкоду,  однак жоден із них не був прийнятий. Теоретично потерпіла сторона може просити суд стягнути з винуватця хоч сто мільйонів гривень. Варто зазначити, що розмір моральної шкоди українських судах визначається в національній валюті, тобто в українській гривні.

Також не треба забувати, що кожен випадок має свої відмінності, кожна людина унікальна і різні випадки в житті по різному впливають на людину.

В результаті ми маємо величезну прогалину в законодавстві України, що призводить до абсолютно різної практики і методів вирішення спорів по відшкодуванню моральної шкоди.

Враховуючи вищевикладене приходимо до думки, про необхідність розробки та затвердження в українському законодавстві принципів та формули визначення мінімальної та максимальної межі розміру моральної шкоди. Такий підхід дасть можливість судам об’єктивно оцінити та справедливо призначити потерпілому відшкодування моральної шкоди.

Меню