Нова правова позиція Великої Палати Верховного суду України, щодо правомірності нарахування процентів у зобов’язанні де була вимога кредитора достроково повернути позичені кошти (справа № 310/11534/13-ц).

  1. У разі якщо кредитор звернувся до по позичальника із вимогою достроково повернути кредитні кошти – така вимога автоматично змінює умови, порядок да строк дії кредитного договору. Вважається що настав строк виконання договору, а рішення суду згідно якого з позичальника стягується сума кредиту чи його частина або звертається стягнення на забезпечене майно по такому кредиту, є підтвердженням таких змін.
  2. Кредитор втрачає право нараховувати згідно кредитного договору відсотки у випадку якщо останній звернувся до позичальника з вимогою достроково повернути кредит (позику) або частину кредиту (позики) що залишилася, на які він мав право згідно ст. 1048 ЦК України.
  3. Після звернення кредитора з вимогою до позичальника про дострокове повернення кредиту, кредитору гарантується належне виконання зобов’язання позичальника повернути кошти ч. 2 ст. 625 ЦК України, а не ст. 1048 ЦК України у вигляді стягнення відсотків.