Україна в 2018-му році почала показувати позитивну динаміку зі зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, зокрема за даними Національної поліції в Україні кількість ДТП порівняно з 2017-м роком зменшилась на вісім тисяч.

Зниження кількості дорожніх аварій звичайно гарна новина, але разом з тим Україна за даними ООН входить до списку країн  з найбільшою кількістю ДТП. Перевищення швидкості, алкоголь і несправності в автотранспортному засобі призводять до найбільшої кількості аварій. ВОЗ прогнозує подальший ріст загибелі людей від травм спричинених автоаваріями.

Парламент України проводить політику зі збільшення штрафних санкцій за порушення правил дорожнього руху, зокрема змінами до ст.286-1 Кримінального кодексу України запропоновано ввести штрафні санкції від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керувати транспортними засобами до 3х років за управління транспортом  у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного) або під дією лікарських засобів що знижують увагу та реакцію.

На сьогоднішній день відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані передбачається статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

До осіб які можуть бути притягнуті до відповідальності відносяться – особи, які керували транспортом у стані сп’яніння та особи які відмовились від проходження медогляду.

На них накладаються відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 10200 грн. та позбавленням права керування строком на один рік.  Повторне вчинення порушення тягне за собою штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 20400 грн. і позбавлення права керування на строк три роки. Особи які протягом одного календарного року двічі притягались до відповідальності за 130 ст. КУпАП отримують штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавленням права керування транспортним засобом на 10 років.

Меню